«Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Викторовка ауылының жалпы білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Викторовка отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Көбейтудің көрнекі көрінісі

06.01.2020
Қысқа мерзімді жоспар
 
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 
3b бөлімі: көбейту және бөлу. Мектеп міндеттері: Викторовка ОМ
Күні: 25.01.17 Мұғалімнің аты-жөні: Данилова С. А
Сынып: 2 қатысушылар саны: 10 жоқ:
Сабақтың тақырыбы Көрнекі ұсынысты көбейту
Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 2.1.2.1. бірдей қосындыларды қосу және объектілерді мазмұны бойынша бөлу ретінде тең бөліктерге көбейту деп түсіну
 
Сабақтың мақсаты түсіну нақты мәнін көбейту 
 
Бағалау критерийлері білім алушы :
* көбейтуді бірдей қосылымдарды қосу ретінде түсінеді
* бірдей қосындылардың сомасын көбейту арқылы ауыстырады
Тілдік мақсаттар
* Оқушылар негізгі терминдер мен сөз тіркестерін қолданады:
* көбейту, бөлу, бірнеше рет қосу
Оқушылар алады:
* көбейту бірдей қосындылардың сомасы екенін түсіндіру
 
Құндылықтарды дарыту 
 
Құрмет 
Ынтымақтастық
 
Пәнаралық байланыс -
Алдын ала Білім
Жұп, тақ сандар, 2, 3.4.5
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері сабақта жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Начало
1-4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5-8 (К) ұйымдастыру сәті. Оқушылардың психологиялық көңіл-күйі.
Сіз қоңырауды естідіңіз
Ол сізді сабаққа шақырды
Барлық вниманье маған
Біз достар бастаймыз
Қыста туған адамдар отыр
Садятся, кім дүниеге келген весною
Садятся кім жазғы ыстықта дүниеге келді
Күзгі кезеңде кім пайда болды.
(К) топтарға бөлу
Карточкаларда өрнектер жазылған
24+16, 18+7, 15+15, 4+4+4
54-24, 100-36, 18-9, 78-70
2 . 5, 2 . 2, 5 . 5, 2 . 9
12 : 2, 16 : 8, 50:10, 36 : 6
56 > 36, 45 < 90, 24 > 16, 17 < 77
Санды қосатын белгі бойынша топты табыңыз
Бұл белгілер қандай?
Сізге қандай белгілер таныс? Қандай-жоқ?
 Не туралы айтылады?
Сабақтың мақсаты қандай?
 (К)ауызша шот. 
"Абай бол!" ойыны»
Екі топ карточкаларынан мысалдарды шешу.  
Оқушылардың бірі мысал деп атайды, оны сыныптастарының біріне жібереді. Барлық балалар жауапты мұқият тыңдайды және оны бағалайды ( сигнал қолмен)
 Қосу үшін қандай мысал ерекше болды? Неліктен? Презентация
 
 
 
Ортасы 
9-20
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21-24
25-28
 
 
 
 
 
 
 
 
 
29-34
 
(К) көбейту туралы ұғым 
 (П) білімді өзектендіру.
Осы өрнектерді екі топқа бөліңіз :
6+7+4+5 7+3+4+9
5+5+5+5 7+7+7+7
3+6+8+5 12 +12+12
8+8+8+8+8 2+2+2+2
-Мұны қалай жасадыңыз ? Неліктен? Өз жауабыңызды негіздеңіз .
- Бірдей қосындысы бар соманы оқыңыз .
- Осы өрнектердің мәнін табыңыз . Математика-рационалдықты ұнататын ғылым. 
-Бұл өрнектерді қалай жазуға болады ?
- Қосылымды қандай әрекетпен ауыстыруға болады?
Қорытынды: бірдей қосылымдарды көбейту әрекетімен ауыстыруға болады.
2 * 3=6
Нүкте-көбейту белгісі.
Көбейту компоненттері.
(И) көбейту туралы білімдеріңіз қандай кезеңде
 
 
 
 
 
 (Г) жаңа білімді іздестіруді ұйымдастыру .
5 шеңберінен қатарды қойыңыз
Төменде тағы бір жолды қойыңыз
Төменде тағы бір қатар
5 шеңбердің қанша қатары бар?
Қанша шеңберлер бар?
Ламинатталған тақтайларда жазыңыз мысал
5+5 = 10 5 . 2 =10
5+5+5 = 15 5 . 3 =15
5+5+5+5=20 5 . 4 =20
5+5+5+5+5=25 5 . 5 =25
- Қосылыстар туралы не айта аласыз? (бірдей)
-Не алды? (сомасы)
 (К) міндеттерді шешу 
Бурундук жаңғағын киген, 
Әрбір жақ үшін екі.
Кеудешенің үстіне төгілді –
Қыста аш болмайды.
Әже-Түлкі береді
Үш немереге қолғап:
"Бұл сізге қыс, немерелер.
Сақ болыңыз, жоғалтпаңыз.»
Барлығы қанша, қайта санаңыз.
Астық тышқаны жиналды, 
2 Астық Тасқала.
Тоғызыншы рет әкелді
Тышқан қандай болды?
Жаңа жылдық мереке үшін роботтар сатып алынды. Олар 3 қорапта 4 роботтан әр қайсысында бүктелді. Қанша робот сатып алды?
(К) Физминутка "Роботтар»
Біз де бүгін мереке және сыйлық ретінде өзімізге физминутка береміз
 (П) Лото "Ойыны»
Карточкаларды оң жақ үлгілерімен сол жақ карточкалармен салыстырыңыз
   
7+7+7 +7 4 ескерту . 7
6+6+6+6+6 3 . 9
4+4+4+4+4+4+4 9 . 3
3+3+3+3+3+3+3+3+3 7 . 4
9+9 + 9 5 ескерту . 6
5+5+5+5+5 +5 6 . 5
 
(ЖӘНЕ,Ф) 
1. Сомаға көбейтуді ауыстырыңыз 
6 . 3 = 
           4 . 5 =
           7 . 2 = 
           8 . 4 = 
2. Қысқа жазу
3+3+3+3+3+3+3 = 
m +m+m + m =
3. Сравни 
38 . 2 38 + 38 құралы
4. Ғына, 
12 : 2 = 24 : 3 =
15 : 5 = 18 : 6 = 
Взаимопроверка 
Презентация 
Сабақтың соңы
35-40
Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
II. Рефлексия.
- Сабақта қандай жаңа ұғымдар білді?
- Көбейту туралы не айта аласыз?
- Қосу көбейтумен қалай ауыстыруға болады?
Сабақта қызметті бағалау.
Біздің табыс жолына ораламыз.. тақырыпты зерттеудің қай кезеңінде сіз енді боласыз?
 
Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоясыз? Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
 
 
Сенімді оқушыларға мұғалім мен құрдастарының көмегі қажет болады. Өзара оқуды қолдану
Мұғалім оқушылардың жұппен қалай жұмыс істейтінін қадағалайды, өз бақылауларын белгілейді және өз іс-әрекеттерін одан әрі жоспарлайды.
Бағалауға болады, оқушылар :
* көбейту бірдей қосындылардың сомасы екенін түсіндіру
* қосу және керісінше көбейтуді ауыстыру
Қауіпсіздік техникасы
Сабақ бойынша Рефлексия
 
Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма? 
Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?
Егер жоқ болса, неге?
Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма? 
Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма? 
Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.  
 
Жалпы баға
 
 
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?
1:
 
2:
 
Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)?
1: 
 
2:
 
Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?
Просмотров: 401


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст